Anglický Resort

Lešany II
Zámecké údolí

Další z našich projektů, který jsme zasadili do malebného jižního svahu v blízkosti zámku Nelahozeves. Vyrostlo zde 76 řadových domů.

Lokalita

Lešany II – Zámecké údolí se nachází hlavně v ulici Jarní v obci Nelahozeves, 3 km od Kralup nad Vltavou. Obec leží 22 km severně od Prahy na levém břehu Vltavy a právě pro svoji příznivou polohu je ideálním místem pro bydlení.

Více o lokalitě Lešany

Nelahozeves má necelé 2 tisíce obyvatel, což rozhodně neznamená malou občanskou vybavenost. Ta je na velmi vysoké úrovni. Obec nejenže disponuje kanalizací, plynofikací a veřejným vodovodem, ale její obyvatelé mají vytvořeno i skvělé zázemí – mateřskou i základní školu, kulturní dům, knihovnu, muzeum, galerii, prodejny se smíšeným zbožím, pohostinství. Toto místo je jako stvořené pro milovníky sportovních aktivit, nabízí dvě tělocvičny a dětské, fotbalové i víceúčelové hřiště. Oblast je navíc protkána cyklistickými i turistickými trasami. O kulturu se stará obecní úřad, škola, školka a místní zájmové kluby a spolky. 

Jak bylo výše zmíněno, vše potřebné pro každodenní život je nadosah. Přímo v Anglickém Resortu je instalováno nové dětské hřiště. Ve vzdálenosti 500 m od bydlení je autobusová zastávka, vlaková stanice, restaurace, škola, obecní úřad, zámek. Přibližně 800 m je vzdálen přístav.

První zmínky o Nelahozevsi sahají do roku 1352, kdy tu stál farní kostel svatého Ondřeje. Později se obec proslavila svým rodákem světoznámým skladatelem Antonínem Dvořákem. Jeho rodný dům dodnes stojí na náměstí. Na jeho památku byla v roce 1913 vytvořena pamětní deska sochařem Františkem Hnátkem a na návsi roku 1988 socha Zamyšlený od Zdeňka Hoška. Na Dvořákovu počest se každoročně koná slavnost Dvořákova Nelahozeves.

Za zmínku také stojí renesanční zámek, který se tyčí nad řekou. Zámek byl zbudován Grysperky z Gryspachu ve druhé polovině 16. století. Návštěvníky láká na své sbírky obrazů a uměleckého řemesla. V interiéru je také k vidění dobový nábytek, sklo, keramika, porcelán, drahé kovy, šperky, hudební nástroje. Veřejnosti bohužel není přístupný Beethovenův a Rytířský sál s největší soukromou knihovnou v Čechách.

Bydlení v zámeckém údolí je výhodou pro rodiče, kteří mají na výběr pro své předškolní i školou povinné děti z mateřské i základní školy přímo v Nelahozevsi nebo v nedalekých Kralupech nad Vltavou, kde se nachází šest mateřských a šest základních škol. Kralupy nad Vltavou také nabízí dvě střední školy – gymnázium a odbornou ekonomickou školu a také střední odbornou školu a učiliště.

Základní zdravotní péče je zajišťována nemocnicí s poliklinikou Kralupy nad Vltavou. Nemocnice svým pacientům poskytuje zdravotní péči v ambulancích – interna, kardiologie, gastroenterologie, oční, FBLR, RTG, SONO, rehabilitace, ortopedie, logopedie, nefrologie, endokrinologie, gynekologie, neurologie, klinická psychologie a na 132 lůžkách dlouhodobé ošetřovatelské péče (LDN). 

Video

Mapa